• image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
Previous Next

ECHA MISYJNEGO DNIA DZIECI W LESZNIE W 2012

b_150_150_16777215_0___images_stories_misyjnydzien2012_eucharystia.jpg7-go stycznia 2012 roku w parafii pw. św. Kazimierza Królewicza w Lesznie odbył się VIII Misyjny Dzień Dzieci w Archidiecezji Poznańskiej. Ponad 500 małych misjonarzy z 18 parafii uczestniczyło w Eucharystii pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Grzegorza Balcerka. Obecny był także dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych archidiecezji poznańskiej, ks. Waldemar Babicz. Wspólnie z nami modlił się za dzieci całego świata ojciec Paweł Zając ze zgromadzenia ojców oblatów z Obry. Ogromnie ucieszyła nas obecność księży proboszczów: ks. kanonika Janusza Śmigla z Kolegiaty Średzkiej oraz ks. Ryszarda Pazgrata z parafii pw. NMP Wniebowziętej w Mórce.

Rostarzewoharcerze z Lesznab_150_150_16777215_0___images_stories_misyjnydzien2012_dsc01625.jpg

 

 

 

 

Piękną oprawę muzyczną przygotowały dzieci z zespołu Mikołajki z parafii św. Mikołaja z Mosiny, a dzieci z różnych parafii naszej archidiecezji przyniosły do ołtarza symboliczne dary mówiące o sytuacji ich rówieśników w krajach misyjnych. Kilkoro z nich przyniosło także ofiary pieniężne zebrane przez Kolędników Misyjnych dla dzieci z Sudanu Południowego. Ksiądz Waldemar Babicz, dyrektor PDM, na zakończenie Mszy św. wyraził naszą wdzięczność Jego Ekscelencji Księdzu Biskupowi za przewodniczenie Eucharystii oraz obecność wśród nas. Słowa podziękowania zostały skierowane także pod adresem ks. Proboszcza Grzegorza Robaczyka: za życzliwość i wszelką pomoc w przygotowaniu naszego święta. Najmłodsi, w dowód wdzięczności, wręczyli Księdzu Biskupowi indyjskiego słonia, a Księdzu Kanonikowi bęben z Indonezji, co go najwyraźniej uradowało.

b_150_150_16777215_0___images_stories_misyjnydzien2012_dsc01621.jpgb_150_150_16777215_0___images_stories_misyjnydzien2012_dsc01646.jpgb_150_150_16777215_0___images_stories_misyjnydzien2012_blogoslawienstwodzieci.jpgb_150_150_16777215_0___images_stories_misyjnydzien2012_dsc01648.jpg

 

 

Misyjny Dzień Dzieci ubogacili swoją obecnością przedstawiciele z:

Parafii pw. Matki Bożej Bolesnej z Poznania z panią Grażyną Strzałkowską;
Parafii pw. NMP. Wniebowziętej z Mórki z panią Bożeną  Nowacką;
Parafii pw. św. Urszuli w Ruchocicach z panią Ewą Kędziora;
Parafii pw. św. Józefa z Kicina z panią Kamilą Mazur;
Parafii pw. św. Józefa z Rostarzewa z panią Justyną Konieczną;
Parafii pw. św. Jakuba Apostoła z Żabna z ks. proboszczem W. Babiczem;
Parafii pw. św. Katarzyny w Dakowach Mokrych z panią Ewa Osoba;

Parafii pw. św. Mikołaja z Mosiny z s. Faustyną Karyś;
Parafii pw. Wniebowzięcia NMP  z  Kościana z s. Joanną Tomaszewską;
Parafii pw. św. Wojciecha z Chrzypska Wielkiego z panią Marią Lamcha;
Parafii pw. św. Antoniego w Lesznie;
Parafii pw. św. Kazimierza w Lesznie z ks. kanonikiem G. Robaczykiem;
Parafii pw. NSPJ w Nowym Tomyślu z  panią Renatą Racz;
Parafii pw. Wniebowzięcia NMP ze Środy Wlkp. z panią Jolantą Adam-Budzińską;
Parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Poznaniu;
Parafii pw. św. Krzyża w Poznaniu z s. Anną Jarosz oraz

Przedszkolaki z przedszkola Sióstr Elżbietanek w Lesznie z s. Małgorzatą jak również
Zuchy z drużyny Zdobywcy Lasu z Leszna.

Rekreacyjna część naszego spotkania odbyła się w Szkole Podstawowej nr 13. W tak zwanej ‘małej rotundzie’ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dakowach Mokrych przedstawiły śliczne jasełka przygotowane “pod okiem” pani Ewy Osoba, pani Patrycji Skorlińskiej i pani Anny Kaczmarek. Składamy serdeczne podziękowanie za ubogacenie naszego Misyjnego Święta Dzieci tak pięknym przedstawieniem i tańcami kontynentalnymi. Bardzo dużo radości przysporzyły wszystkim dzieci z Przedszkola im. bł Jana Pawła II w Lesznie, prowadzonego przez Siostry Elżbietanki. Maluchy zaprezentowały z wdziękiem i bez żenady kilka interesujących tańców. Panu Jezusowi w żłóbku oddały cześć także zuchy z Leszna.

jasełkapastuszkowiekrakowiaki

taniec żołnierzy

afrykaneczkib_150_150_16777215_0___images_stories_misyjnydzien2012_tance.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Ciekawą opowieścią o spotkaniu z białym niedźwiedziem polarnym ubogacił nas misjonarz, o. Paweł Zając OMI, który głosił Ewangelię w dalekiej Arktyce Kanadyjskiej. Przyniesiona przez niego kamizelka, wykonana ze skóry foki wzbudziła jednak niepomiernie większe zainteresowanie uczestników spotkania.

b_150_150_16777215_0___images_stories_misyjnydzien2012_misjonarz.jpg ks. Grzegorz w kamizelce z fokib_150_150_16777215_0___images_stories_misyjnydzien2012_ksproboszcz.jpg

 

 

 

 

 

 

Spotkanie z misjonarzem kończyło także czas pobytu z nami ks. biskupa Grzegorza,ale ku naszej radości mogliśmy sobie jeszcze z nim zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Dakowy MokreNowy TomyślMosina

RostarzewoChrzypsko WielkieŻabno 

 

 

 

 

 

 

Nareszcie mogły przedstawić swój program także grupy Kolędników Misyjnych. Każde dziecko otrzymało “Echo dzieciom”, kalendarzyk misyjny lub inną drobną pamiątkę.

Wydarzeniem zamykającym Misyjny Dzień Dzieci 2012  było poszukanie “szczęśliwca”, który mógłby zabrać ze sobą do domu piękny bęben z Indonezji. Chętnych nie brakowało, ale tym razem instrumentem muzycznym ucieszył się chłopiec  z parafii  św. Antoniego w Lesznie. Gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku na Misyjny Dzień Dzieci.

losowanie bębnamój czy nie mój?mój, co za radość!

 

Organizatorzy Misyjnego Dnia Dzieci- Siostry Klawerianki z Archidiecezjalnego Centrum Misyjnego wraz z ks. dyrektorem PDM ks. Waldemarem Babiczem, składają serdeczne podziękowania za udział i wszelką pomoc w przygotowaniu tego spotkania: Jego Ekscelencji Księdzu Biskupowi Grzegorzowi Balcerkowi, Księdzu Kanonikowi Grzegorzowi Robaczykowi, Dyrekcji SP nr 13 w Lesznie, Rycerzom Kolumba działającym przy parafii św. Krzyża w Poznaniu, pani Katarzynie Poloszyk- katechetce ze SP nr 13 w Lesznie, panu Grabskiemu, pani Lidii Nowackiej, Klerykom ASD w Poznaniu, Siostrom Elżbietankom z Leszna, gimnazjalistkom: Agnieszce, Julce i Monice, a przede wszystkim Dzieciom i ich Opiekunom.  Bez Waszego udziału, drogie dzieci, to nasze wspólne świętowanie nie byłoby możliwe. Dziękujemy w imieniu swoim i waszych rówieśników w krajach misyjnych za Waszą modlitwę i wszelkie trudy podejmowane dla nich w ciągu całego roku. Niech radość jaką sprawiacie Panu Jezusowi i Waszym potrzebującym kolegom i koleżankom będzie dla każdego z Was najlepszą nagrodą.

*********************************************************************************************************

WRAŻENIA ZE SPOTKANIA W LESZNIE

Dwanaścioro dzieci z Ogniska Misyjnego „Mali Misjonarze” z Nowego Tomyśla, z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa opisało nam swoje wrażenia o spotkaniu w Lesznie. Wszystkie były po raz pierwszy na wspólnym świętowaniu Misyjnego Dnia Dzieci. Dziękujemy Pani Katechetce i zarazem opiekunce grupy, Pani Renacie Racz za przesłanie nam tych opinii:
* Najbardziej podobała mi się szopka w kościele. Ciekawe były jasełka.
*Najbardziej  podobał mi się żłóbek w kościele św. Kazimierza. Bardzo podobało mi się jak Mikołajki z Mosiny  śpiewały kolędy…
*Najbardziej podobało mi się przedstawienie  ,, jasełek” … W kościele św. Kazimierza był piękny, ruchomy  żłóbek. Ta wycieczka- spotkanie było interesujące i pouczające.
*Ciekawe było przedstawienie przedszkolaków,  „Jasełka” i opowiadanie księdza misjonarza o zimnej Arktyce. Dobry był poczęstunek czyli drożdżówki. …
*Najbardziej podobał mi się żłóbek w kościele i spotkanie z Księdzem Biskupem… Bardzo mi się podobało, było interesująco i dużo zabawy.
*Pierwszy raz byłem na takim spotkaniu, było bardzo ciekawie w kościele, była duża stajenka w kościele św. Kazimierza. Ciekawe było przedstawienie jasełek dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dakowach Mokrych…
*Najbardziej podobało mi się spotkanie z Księdzem Biskupem.  Bałam się jak mówiłam swoją rolę podczas prezentacji naszej grupy. Podobał mi się teatrzyk, jak młodsze dzieci tańczyły.

*Najbardziej podobały mi się jasełka, ponieważ były ciekawe i śmieszne.  Bardzo mi się podobało.
*Ciekawa była nasza grupa, zrobiłam sobie zdjęcie z Księdzem Biskupem, a najbardziej podobały mi się jasełka. Uczestniczyłam w takim spotkaniu pierwszy raz i mam nadzieje,  że nie ostatni.

 

Papieskie Intencje Misyjne

Agnieszka, Augustyn, Flawian, Ildefons, Julian, Karol, Leonidas, Piotr, Radomir, Roger, Waleriusz

Z galerii...

Archidiecezja Poznańska