• image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
Previous Next

Z Kolędą u Księdza Arcybiskupa i…w Kurii Metropolitalnej

4 stycznia 2012 u Księdza Arcybiskupa- 4.1.2012r. Kolędnicy Misyjni ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Poznaniu (parafia pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła)  wraz z panią katechetką  Honoratą Dzida i s. Anną Jarosz, klawerianką z Centrum Misyjnego,  gościli u Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Na spotkaniu byli obecni  przedstawiciele wielu szkół katolickich z Poznania. Kolędnicy Misyjni przedstawili scenkę, która opowiadała o dzieciach z Republiki Sudanu Południowego,  poprosili o modlitwę i wsparcie dla nich oraz wspólnie z obecnymi zaśpiewali kilka kolęd. Ksiądz Arcybiskup podziękował wszystkim Kolędnikom Misyjnym za podjęty trud kolędowania i poświęcony czas dla dzieci z krajów misyjnych.

u Księdza Arcybiskupau Księdza Arcybiskupau Księdza Arcybiskupa

Następnie mali misjonarze głosili radość z narodzenia Syna Bożego w Kurii Metropolitalnej, gdzie zostali  bardzo serdecznie przyjęci  przez Księdza Biskupa Grzegorza Balcerka i wszystkich pracowników kurii. Z całego serca dziękujemy!

z ks.Kanclerzemkolędnicy w Kurii Metropolitalnej-4.01.2012kolędnicy w Kurii Metropolitalnej-4.01.2012

**********************************************************************************************************

Echa kolędowania ze Strykowa

Kolędnicy ze Strykowa W dniach 28 i 29 grudnia 2011 r. w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Strykowie swoją małą misję wypełniali kolędnicy misyjni. W tym roku było nas 30 małych i dużych “misjonarzy”. Tworzyliśmy 2 grupy. Każda z nich kolędowała pod opieką osoby dorosłej. Swój czas poświęciły na ten cel panie Magdalena Nędzyk i Lidia Kowalczyk. Wspólnota parafialna przyjmowała nas serdecznie i ofiarnie. Było bardzo wesoło pomimo mało przychylnej aury. Wielu Parafian było tak nam przychylnych, że mogliśmy wejść do ich domów, ogrzać się i nawet zrobić pamiątkową fotkę. Zebrane ofiary przeznaczamy na potrzeby naszych rówieśników ze Sudanu. Pozdrawiamy wszystkich, którzy tak jak my ofiarowali swe radosne serca dla potrzebujących w dalekim kraju. Serdecznie pozdrawiamy w Panu i życzymy wielu łask nowonarodzonego Jezusa.

**********************************************************************************************************

Kolędowaliśmy po raz pierwszy…

kolędnicy ze SP 38 w PoznaniuSzczęść Boże. Jestem katechetką w Szkole Podstawowej nr 38 w Poznaniu.  W ramach pomocy dla dzieci z Południowego Sudanu, z dziećmi z  którymi prowadzę kółka biblijne działające w naszej szkole,  postanowiliśmy włączyć się  w kolędowanie dnia 6 stycznia 2012r w ramach Kolędników Misyjnych. O godz.11,00  w  parafii pw. św. Jana Bosko uczestniczyliśmy we Mszy Świętej i po uroczystym błogosławieństwie i rozesłaniu przez ks. proboszcza Zbigniewa  Kasperskiego rozpoczęliśmy kolędowanie wśród naszych Parafian. Z parafii  wy ruszyła jeszcze jedna grupa ze Szkoły Podstawowej nr.66 pod opieką  siostry kolędnicy ze SP 38 w PoznaniuBarbary. Kolędowanie trwało w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Rodziny , które odwiedziliśmy w 80% bardzo przychylnie i życzliwie były ustosunkowane do naszej wizyty . Najbardziej radosne były najmłodsze dzieci i starsze  osoby, ponieważ z wielkim entuzjazmem wysłuchały przesłania kolędników .  Dzieci z kółka otwartość niektórych rodzin wzruszała , ponieważ pomimo  złożonej ofiary , uśmiechu, miłych słów, otrzymały również słodycze .  Jedna rodzina nas ugościła okazując wielkie serce, mogliśmy się tam rozpłaszczyć i dalej swobodnie kolędować.  Z Panem Bogiem.  Małgorzata Gawrych- Grządzielska

**********************************************************************************************************

Kolędujemy od 2001 roku

kolędnicy z GostyniaPierwsze misyjne kolędowanie w naszej parafii pw. Ducha św. w Gostyniu rozpoczęliśmy w 2001 roku. Od tej pory każdego roku w Uroczystość Trzech Króli dzieci bardzo chętnie podejmują trud kolędowania misyjnego. Tego roku też nie było inaczej. Stworzyliśmy 14 grup. Uczestniczyliśmy we Mszy świętej o godz. 11.30, otrzymaliśmy specjalne błogosławieństwo i nim umocnieni wyruszyliśmy do rodzin naszej parafii. Mali kolędnicy przyjmowani byli serdecznie i ofiarnie. Dzieci wróciły trochę zziębnięte, ale bardzo zadowolone i myślą już o następnym kolędowaniu. Serdecznie pozdrawiam. Aleksandra Niedziela (katechetka i opiekunka kółka misyjnego)

************************************************************************************************************

Kolędnicy Misyjni z Mórki

Kolędnicy Misyjni z MórkiJesteśmy ogniskiem misyjnym przy parafii pw. NMP Wniebowziętej w Mórce. Wzorem lat ubiegłych zaangażowaliśmy się a akcję Kolędnicy misyjni.  26 grudnia 2011 r. przygotowaliśmy oprawę liturgiczną Mszy św. Ksiądz proboszcz Ryszard Pazgrat udzielił nam błogosławieństwa na misyjne kolędowanie. W kolędowanie zaangażowało się 20 osób (dzieci z PDMD oraz młodzież z PDPA). Kolędowaliśmy w kilkunastoosobowych grupach przez 3 dni (27 grudnia, 28 grudnia oraz 29 grudnia od godziny 9.00 do godz. 15.00 w wioskach naszej parafii: Mórka, Mełpin, Kadzewo, Bodzyniewo, Gawrony. Odwiedzając mieszkańców  parafii  prezentowaliśmy krótki program, w którym wierszem i śpiewem przybliżaliśmy sytuację dzieci Południowego Sudanu. Cieszymy się, że parafianie każdego roku serdecznie nas przyjmują: poczęstunki, użyczenie samochodu, ciepłe słowa, ofiara dla dzieci z krajów misyjnych. 7 stycznia udaliśmy się do Leszna , gdzie w radosnej atmosferze świętowaliśmy Misyjny Dzień Dzieci.

*************************************************************************************************************

Kolędnicy Misyjni z Górczyna w Poznaniu

kolednicy ze św. Krzyża w PoznaniuTegoroczne kolędowanie rozpoczęliśmy u Klaudii,  naszej chorej koleżanki. Obydwie grupy Kolędników Misyjnych  zaprezentowały scenkę przedstawiającą sytuację dzieci z Sudanu Południowego. Żywo i radośnie wspominaliśmy nasze  ubiegłoroczne kolędowanie. Życząc Klaudii szybkiego powrotu do zdrowia, z kolędą na ustach udaliśmy się do rodzin naszej parafii pw. św. Krzyża w Poznaniu. W jednej z rod zin, kolędowaniem podbiliśmy serce stróża domu i tak zdobyłyśmy przyjaciela.

************************************************************************************************************

Noworoczni Kolędnicy Misyjni z Żabna

Kolędnicy Misyjni z ŻabnaNależymy do Ogniska Misyjnego przy parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Żabnie, które powstało 2 lata temu. W tym roku  kolędowaliśmy po raz drugi. Przedstawiona scenka przybliżała odwiedzanym rodzinom sytuację dzieci z  Sudanu Południowego. Z kolędą wyruszyliśmy  1 stycznia 2012 roku i rozpoczęliśmy w domu naszego ks. Proboszcza Waldemara Babicza, który  pobłogosławił nas na czas kolędowania.Tego roku pogoda nie była sprzyjająca, cały czas padał deszcz, ale my byliśmy dzielni, ofiarowaliśmy ten trud i modlitwę za naszych rówieśników z Sudanu. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za tych wszystkich ludzi, którzy nas przyjęli, wysłuchali i złożyli swój dar na ten szlachetny cel.

*****************************************************************************************

…mieliśmy satysfakcję, że możemy zrobić coś bezinteresownie dla drugiego człowieka…

Kolędnicy Misyjni z Parafii św. Rodziny w PoznaniuSwoimi wrażeniami z kolędowania dzielą się z nami także dzieci z parafii pw. Świętej Rodziny w Poznaniu:Śpiewanie kolęd i występowanie sprawiło mi dużo radości, szczególnie wtedy, gdy parafianie także cieszyli się i byli miło wzruszeni. Kolędowanie spowodowało większą otwartość ludzi na siebie wzajemnie, widać w tym było działanie miłości Bożej i radość z otrzymywanych upominków. Mimo naszego długiego chodzenia, mieliśmy satysfakcję, że możemy zrobić coś bezinteresownie dla drugiego człowieka, przekazując Dobrą Nowinę o Narodzeniu Pana Jezusa. Przebieranie się w różne stroje i występowanie w różnych rolach rozwijało naszą wyobraźnię i ukryte talenty aktorskie. Dużo satysfakcji sprawiły nam daniny na Sudan, ponieważ cieszyliśmy się, że jesteśmy ważnymi ogniwami w przekazywaniu pieniędzy na ten szczytny cel, jakim jest budowanie studni dla ludzi nie mających wody. Oczywiście miło było spędzić czas w gronie swoich nauczycieli, koleżanek i kolegów ze szkoły z którymi wesoło zajadaliśmy się smakołykami otrzymanymi od parafian”. Kinga Biegała (kl.VI a)

“Bardzo podobało mi się kolędowanie po domach. Odniosłam takie wrażenie, że wzajemnie się potrzebujemy. Okazując innym serce, sami je odczuliśmy. Choć padał deszcz i pogoda nie dopisywała to kolędowaliśmy na rzecz Sudanu. Przyświecał nam szczytny cel i to dodawało nam sił. Myślę, że warto było poświęcić swój czas dla takiej sprawy. Wszyscy częstowali nas słodyczami, a my napełnialiśmy ich serca Bogiem. Świadomość, że pomagam innym sprawia, że czuję się szczęśliwa”. Magda Sobkowiak (kl. VI a)

***************************************************************************************************

Kolędowaliśmy pod hasłem: „NSATU NZAMBI, NSATU KUZABA” co znaczy: By dzieci mogły poznać Boga i zdobywać wiedzę

Kolędnicy Misyjni z parafii pw. św. Marii Magdaleny w Jaraczewie16 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Goli w Święto Trzech Króli kolędowało w naszej parafii pw. św. Marii Magdaleny w Jaraczewie po raz trzeci. Na zakończenie każdej Mszy Św. kolędnicy przedstawili swój program: cel kolędowania, życzenia dla parafian i zaśpiewali kolędę ,, W CIEMNY WIECZÓR’’. “Z całego serca Wam dziś dziękujemy, pamiętać przed Dzieciątkiem o Was będziemy. Nsatu Nzambi, nsatu kuzaba – dzisiaj powiemy o dzieciach głodnych Boga i wiedzy zapomnieć nie chcemy. Za Waszą dobroć, miłość i ofiary nagrodzi Dzieciątko miłością swą bez miary.”

**********************************************************************************************************

Kolędnicy Misyjni z Fary Obornickiej…

Kolędnicy misyjni z ObornikW drugi dzień Uroczystości Bożego Narodzenia grupa Kolędników Misyjnych z parafii Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Obornikach uczestniczyła we Mszy św. czynnie włączając się w Liturgię, – podczas  której ks. kanonik Józef Kamzol uroczyście rozesłał nas na kolędowanie po parafii. Grupa dzieci przebrana za kolędników pod opieką s. M. Joeli Kowalskiej, – przez cztery dni kolędowała po parafii, zbierając ofiary na pomoc dzieciom z Południowego Sudanu, dając równocześnie apostolskie świadectwo ulicami Obornik. Dzieci wyrażały wielką radość, że w ten sposób mogły włączyć się w dzieło misji Kościoła, niosąc pomoc najbardziej biednym narodom na świecie.   s. M. Joela Kowalska sł. M.

************************************************************************************************************

Ludzie przyjmowali nas bardzo serdecznie…

Kolędnicy Misyjni z Goli, parafia pw. św. Marcina w Starym GostyniuGrupa Kolędników Misyjnych z Goli (parafia pw. św.Marcina w Starym Gostyniu) liczyła 18 dzieci, podzielonych na 4 grupy. Ksiądz kanonik Stanisław Kostka w naszej golskiej kaplicy pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, 26.12.2011 r. udzielił Kolędnikom Misyjnym błogosławieństwa. Po południu tego samego dnia mali mis jonarze z zapałem rozpoczęli kolędowanie. Każda grupa miała swoją gwiazdę, która prowadziła ich do ludzi.  Mieszkańcy przyjęli ich bardzo serdecznie.

************************************************************************************************************

Aby było weselej, graliśmy również kolędy na fletach…

Kolędnicy Misyjni z KościanaW tym roku w kolędowaniu misyjnym z naszej grupy wzięło udział 14 osób. 26 grudnia podczas Mszy Świętej modliliśmy się za dzieci z Sudanu Południowego i otrzymaliśmy błogosławieństwo na kolędowanie. Z zapałem wyruszyliśmy  do parafian 28 grudnia. Aby było weselej, graliśmy również kolędy na fletach. Cieszyliśmy się , kiedy na nas czekano i mile przyjmowano. Choć nogi bolały, nie poddawaliśmy się i zapukaliśmy do wielu domów, aby wspomóc naszych rówieśników. 7 stycznia wzięliśmy udział w Misyjnym Dniu Dzieci w Lesznie i w darach ofiarnych przynieśliśmy zebraną kwotę pieniędzy. Cieszymy się , że mogliśmy pomóc dzieciom z Sudanu Południowego. Dzieci z Ogniska Misyjnego z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kościanie

**************************************************************************************************************

Kolędnicy Misyjni z Zespołu Szkół Integracyjnych nr 2 w Poznaniu

kolędnicy z PoznaniaZ dziećmi z Koła Misyjnego z Zespołu Szkół Integracyjnych nr 2 w Poznaniu przygotowaliśmy  grupę Kolędników Misyjnych. Kolędowaliśmy 6 stycznia po południu. Udało nam się przejść 4 ulice naszego osiedla … Może w przyszłym roku uda się wyjść z większą ilością grup … Przyjmowano nas bardzo życzliwie, choć zauważyłam, że w wielu domach nie było nikogo – ciemne okna… Cieszę się tym, że tych kilkoro dzieci, które chodziły tak pięknie przeżyło ten czas, że teraz innym opowiadają i zapalają… Na każdy dzień życzę dużo Bożego światła, radości i pokoju. Pozdrawiam serdecznie. s. Michaela

**********************************************************************************************************

Echa kolędowania z Chrzypska Wielkiego

Kolędnicy misyjni z Chrzypska WielkiegoKolędnicy misyjni w parafii pw. św.Wojciecha z Chrzypska Wielkiego zrodzili się z pragnienia wielu serc. Po straży honorowej Eucharystycznego Ruchu Młodych, nasza koleżanka Alicja spoglądając na umieszczony w kruchcie kościoła, plakat „ Kolędnicy Misyjni” zapytała nas: czy będziemy kolędować? Odpowiedź zabrzmiała jednogłośnie : Chcemy!!! 29 grudnia 2011r. uczestniczyliśmy we Mszy św. o godz.7,00  po której ks. kanonik Zdzisław Dolata
udzielił nam uroczystego błogosławieństwa i rozesłania. Kolędowaliśmy cały dzień przynosząc Dobrą Nowinę do instytucji i rodzin ulicy Głównej. Doświadczyliśmy  miłości i życzliwości: starszych, młodych i najmłodszych, chorych i  samotnych. Za to rodzinne przyjęcie wszystkim dziękujemy. Wiele rodzin zaprasza nas już na przyszły rok.
Wdzięczni Panu Jezusowi za posłanie nas na drogę misyjną Kościoła, która tak bardzo jednoczy nas w miłości. Wyrażamy pragnienie dalszego o kolędowania dla misji. Katechetka Maria Lamcha

***********************************************************************************************************Kolędnicy Misyjni z Granowa

Kolędnicy z parafii pw. św. Marcina w  Granowie

Czas kolędy już dawno za nami, ale …Wystartowaliśmy w tym roku i było super. Co prawda tylko jeden dzień… Było tyle chętnej młodzieży, że ze spokojem byłyby dwie grupy, może za rok… Pozdrawiamy serdecznie i dziękujemy za wsparcie Ania

**************************************************************************************************************

KOLĘDNICY MISYJNI Z PĘPOWA

Kolędnicy Misyjni z Pępowa6 stycznia 2012 r. na terenie wiosek należących do parafii św. Jadwigi w Pępowie, już po raz 11, miała miejsce  akcja Kolędników Misyjnych. Uczestniczyło w niej 39 kolędników (dzieci należące do Koła Misyjnego PDMD naszej parafii).  Na kolędowanie wyruszyło 8 grup  z krótkim programem zachęcającym do wsparcia duchowego i materialnego MISJI, a szczególnie dzieci z Sudanu Południowego. Akcja kolędowania misyjnego zakończyła się uroczystą Mszą św, której przewodniczył Ks. Wikariusz Jarosław Trojan a jej wyjątkowy charakter podkreślali Kolędnicy Misyjni czynnie zaangażowani w liturgię oraz poprzez krótką inscenizację, w której podziękowali wszystkim Parafianom za otwarte serce, ofiarę pieniężną i słodkie co nieco. W darach ołtarza kolędnicy złożyli: świecę, wodę, Świat Misyjny, ofiarę pieniężną oraz chleb i wino.

Opiekun Koła Misyjnego PDMD w Pępowie s. Ewa  Koczwara

Papieskie Intencje Misyjne

Agnieszka, Augustyn, Flawian, Ildefons, Julian, Karol, Leonidas, Piotr, Radomir, Roger, Waleriusz

Z galerii...

Archidiecezja Poznańska